Zgodnie z terminem zakończyła się przebudowa ul. Sikorskiego w Słupcy. Rankiem, 18 listopada, starosta Jacek Bartkowiak, wicestarosta Czesław Dykszak, burmistrz Michał Pyrzyk, wiceburmistrz Jacek Szczap oraz przedstawiciele wykonawcy i nadzoru budowy PZD Słupca, symbolicznie dokonali otwarcia ul. Sikorskiego w Słupcy.

Wicestarosta Czesław Dykszak, podczas plenerowego spotkania, przypomniał, iż na przebudowę ul. Sikorskiego w Słupcy środki przeznaczyło Starostwo Powiatowe w Słupcy, Urząd Miasta w Słupcy oraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu – Fundusz Dróg Samorządowych.

Długość przebudowanego odcinka wynosi 416 m od ul. Traugutta do ul. Kopernika. Wykonano ścieżkę rowerową długości 70 m. Przebudowano chodniki o długości 1252 m. Przebudowano również kanalizację deszczową. Powstałe rondo u zbiegu wspomnianych powyżej ulic, najprawdopodobniej otrzyma imię Karola Wyszomirskiego – burmistrza Słupcy w latach 1990-1998.

Plac budowy został przekazany 25 lipca br. Roboty budowlane wyniosły 3.279.419,00 . Można powiedzieć, że koszty inwestycji rozłożyły się prawie po 1/3 pomiędzy finansującymi.

Finansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 1.017.293,00 zł; powiat słupecki – 1.108.923,00 zł oraz miasto Słupca – 1.153.203,00 zł.

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Koła. Wicestarosta Czesław Dykszak oraz burmistrz Michał Pyrzyk wyrazili zgodne podziękowania i słowa uznania pod adresem wykonawcy, nadzoru budowy za organizację budowy. – Gdyby nie ostatnie deszczowe dni inwestycja zostałaby oddana do użytku zgodnie z planem, lub nawet przed 15 listopada. Opady atmosferyczne utrudniły malowanie znaków poziomych: przejść dla pieszych, wyznaczenia miejsc parkingowych, itp. Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji. Można powiedzieć, że przebiegała ona wzorcowo. Cieszy duża ilość dodatkowych miejsc parkingowych – ogólnie jest ich ok. 220.

Burmistrz Michał Pyrzyk wyraził podziękowania pod adresem Zarządu powiatu słupeckiego, również tego poprzedniego, który na wniosek miasta Słupcy opracował dokumentację na przebudowę ul. Sikorskiego. – Obecny Zarząd podjął się realizacji rozpoczętej inwestycji. Cieszy fakt, iż nikogo nie trzeba było przekonywać o zasadności tej inwestycji. Wszyscy doskonale wiemy, jak silne natężenie ruchu występuje właśnie na ul. Sikorskiego w Słupcy, która jest ulicą dojazdową do szpitala, przedszkola i dużego osiedla mieszkaniowego. Miniony stan nawierzchni ulicy był w fatalnym stanie. Efekt finalny jest znakomity. Myślę, że nowa ulica wynagrodzi mieszkańcom, wszystkim użytkownikom tej drogi tymczasowe utrudnienia, które miały miejsce.

Burmistrz Pyrzyk wraz wiceburmistrzem Jackiem Szczapem dodali, iż na wiosnę planowane są nasadzenia zieleni. Nie zdradzili jednak szczegółów, aby efekt był swego rodzaju miłą niespodzianką.

Jedna z ważniejszych ulic w naszym mieście oddana została do użytku. Teraz mieszkańcy naszego powiatu czekają na oddanie największej inwestycji, jaką jest rozbudowa słupeckiego szpitala. Jak powiedział wicestarosta Czesław Dykszak, inwestycja już w najbliższych dniach zostanie zakończona. – Zasadnicze prace budowlane w szpitalu są już praktycznie ukończone. Zostały do wykonania drobne sprawy związane z wykończeniem, z połączeniem nowej i starej części szpitala. Myślę, że te działania, jak również drogi wewnętrzne, w przeciągu najbliższego tygodnia zostaną ukończone. Od dziś rozpoczynają się prace porządkowe na kolejnych kondygnacjach, dalsze próby eksploatacyjne. Przygotowywany jest również harmonogram szkoleń dla personelu medycznego, jak również szkolenia techniczne.