Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy, na okres od 1 listopada 2020 r. do 1 lipca 2021 r., uruchomiła dla swoich czytelników dostęp do cyfrowej platformy IBUK Libra.

IBUK Libra to wirtualna czytelnia z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin, przede wszystkim Wydawnictwa Naukowego – Polskiego Wydawnictwa Naukowego (PWN) oraz Wydawnictwa Lekarskiego – Państwowego Zakładu Wydawnictwa Lekarskiego – Państwowego Zakładu Wydawnictwa Lekarskiego (PZWL), choć także i innych oficyn.

Wszyscy czytelnicy biblioteki – po otrzymaniu kodu dostępu – mogą bezpłatnie korzystać zdalnie, z przeszło dwóch tysięcy publikacji za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Jak otrzymać kod?

Kod do zdalnego logowania w IBUK Libra można otrzymać:

1. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy, ul. Mickiewicza 24.
  2. Podstawą skorzystania z usług jest posiadanie przez Czytelnika ważnej karty bibliotecznej.
  3. Po weryfikacji karty, Czytelnik otrzymuje jeden kod dostępu do platformy IBUK Libra.
  4. Kod ważny jest przez cały okres umowy, czyli od 1 listopada 2020 r. do 1 lipca 2021 r.

Platforma IBUK Libra umożliwia:

• całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca,
  • tysiące tytułów, największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych,
  • szybki podgląd pełnych tekstów,
  • zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, między innymi: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN, dodatkowe narzędzia wspierające rozwój kompetencji (między innymi Asystent Językowy PWN, kursy językowe SuperMemo), elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy, możliwość czytania na urządzeniach mobilnych.

Pomoc TUTAJ