24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy. Data święta polskiej Policji. Czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują. Tegoroczne centralne obchody odbywają się w Warszawie. Oprócz funkcjonariuszy uczestniczą w nich przedstawiciele najwyższych władz państwowych, środowisk naukowych, stowarzyszeń i – co najważniejsze – ludzie, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci.

„…Ryzyko utraty zdrowia czy życia wpisane jest w policyjną służbę. Chęć bycia policjantem, honor i zaszczyt z wykonywania tego trudnego zawodu oraz służenia ludziom, są silniejsze niż świadomość realnych zagrożeń…” – wszystkim policjantom z terenu powiatu słupeckiego składamy najlepsze życzenia, dziękujemy za dobrą współpracę; dziękujemy za to, że każdego dnia, przez 24 godziny pełnicie służbę na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa naszego powiatu.  

 

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

29 lipca 2019r. Komendant Powiatowy Policji w Słupcy zaprasza na obchody z okazji Święta Policji

Program uroczystości:

9.00 – odsłonięcie i poświecenie kamienia upamiętniającego zmarłych policjantów z powiatu słupeckiego z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej – ul. Cmentarna „Aleja Dębów Katyńskich”

10.00 – Msza św. w kościele pw. bł. Bpa Michała Kozala w Słupcy

12.00 – uroczysta zbiórka w auli koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy