Narodowy Fundusz Zdrowia w Poznaniu ogłosił konkurs na realizację Oddziału Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, do którego przestąpił SP ZOZ w Słupcy. 14 sierpnia br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty słupeckiego, kierownictwa szpitala i personelu medycznego, podczas której przedstawiono szczegółowe informacje na temat ZOL – rozpocznie on swoją działalność od 1 września br.

Zakład Opiekuńczo-Lecznicy SP ZOZ w Słupcy mieści się na parterze budynku Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy. Przygotowano na oddziale 17 łóżek dla pacjentów przewlekle chorych. Ponadto sala do rehabilitacji, pokój dzienny, kuchnia z jadalnią. Z sal jest możliwość wyjścia na taras i do ogrodu przyszpitalnego. Kwalifikację do przyjęcia na oddział przeprowadza lekarz. Pacjent przekazuje 70% swojego uposażenia na pokrycie kosztów pobytu.

Na oddziale pracować będzie sześć pielęgniarek, rehabilitant, psycholog i psychiatra – kierować i zarządzać oddziałem ZOL będzie lek. med. spec. reumatolog, internista Małgorzata Mazurkiewicz-Ziętek.

Powiat na remont i wyposażenie oddziału ZOL wygospodarował 120 tys. zł.

Niebawem relacja filmowa z konferencji.

APEL!!!

Ten szczególny oddział będzie dla pacjentów, na jakoś czas „drugim domem”, dlatego też ważny jest jego wystrój. Potrzeby są duże. Może znajdzie się sponsor! – szafy przesuwane w zabudowie, stolik, kwiaty doniczkowe, elementy dekoracyjne, krzewy ozdobne do grodu i ławeczki. Jeżeli byłby ktoś zainteresowany prosimy o kontakt promocja@powiat-slupca.pl ; lub tel. 63 275 86 12