5 września odbyło się kolejne posiedzenie Rady Koordynacyjnej rozbudowy słupeckiego  szpitala. Obecni na nim byli przedstawiciele samorządu powiatu, przedstawiciele wykonawcy (Komputronik, INFRACON) wraz z kierownikiem budowy, a także Inżynier Kontraktu – firma KAROX.

 

Wraz z zakończeniem prac betonowych (ściany i stropy) i postawieniem w stanie surowym bryły budynku, z końcem sierpnia rozpoczęły się prace firm branżowych. Dotyczą one przede wszystkim położenia kabli i przewodów elektrycznych, sieci komputerowej, sieci kanalizacyjnej, sanitarnej oraz wentylacyjnej.

W piątek 7 września rozpoczął się montaż stolarki okiennej w całym budynku. – Jakiś czas temu zapowiadałem, że w drugi etap rozbudowy szpitala mogą się włączyć firmy lokalne, które spełniają określone warunki. Miło mi poinformować, że z oferty naszej skorzystała firma „Okna Słowińcy”, która wyprodukowała i rozpoczęła montaż okien PCV dla całej nowo wybudowanej części szpitala na wszystkich kondygnacjach – mówi starosta Mariusz Roga.

Starosta Mariusz Roga poinformował ponadto na spotkaniu, że wydzielona została geodezyjnie działka 6 m kw. pod nową trafostację. – Na najbliższej sesji Rady Powiatu przedłożę Radzie propozycję sprzedaży tego kawałka gruntu firmie ENERGA. Warto w tym miejscu nadmienić, że na wybudowanej nowej trafostacji skorzystają również okoliczni mieszkańcy, a także przedsiębiorstwa, bowiem oprócz szpitala, zasili ona właśnie tę część miasta. Ważne jest również to, że w bardzo krótkim czasie udało nam się pozyskać warunki przyłączeniowe, w stosunku co do których z reguły trwa to znacznie dłużej. Jest już podpisana umowa przyłączeniowa, więc na tym odcinku procedury z firmą ENERGA przeprowadzone zostały sprawnie – dodaje starosta.

W połowie sierpnia doszło do zmiany firmy podwykonawczej, koordynującej prace firm branżowych. W związku z tym trzeba było dostosować harmonogram pod kątem nowej organizacji pracy na terenie budowy.

Obecnie na placu budowy trwają prace związane z wykonaniem ścian działowych gipsowo – kartonowych w całym budynku. Jak zapewnia wykonawca – firma Komputronik – prace instalacyjne związane z położeniem przewodów elektrycznych zakończone zostaną do 17 września, bowiem po tym terminie, na plac budowy wchodzą tynkarze, którzy „schowają” wiązki przewodów.

Następnym etapem będzie wykonanie nowoczesnej elewacji szpitala, która podkreśli  architektoniczny charakter bryły budynku.