Wykonawcy robót budowlanych, projektanci, kierownik budowy, inżynier kontraktu, władze powiatowe oraz dyrekcja szpitala tradycyjnie spotkali się, na co dwutygodniowej, nardzie. 26 kwietnia, podczas spotkania omawiano wiele ważnych dla rozbudowy szpitala kwestii. Jednym z bardzo istotnych tematów było łączenie starej i nowej części szpitala, które już się rozpoczęło od piwnic.   

Trwa łączenie budynków. Prace te wymagają ogromu precyzji i synchronizacji działań w szpitalu, aby nie zakłócić działalności leczniczej placówki. Rozpoczęły się przebicia na poziomie piwnicy, a już 1 maja br. mają rozpocząć się przebicia na parterze – w miejscu, gdzie dotychczas mieścił się kiosk z gazetami (zmienił on swoje miejsce i jest teraz przy punkcie informacji szpitala).

Prace związane z instalacją sanitarną oraz wentylacją mechaniczną są już na ukończeniu. Również okablowanie instalacji CCTV (tj. telewizji przemysłowej lub monitoringu) na kondygnacji piwnicy jest kończone. Trwają też prace z układaniem okablowania instalacji p.poż. (czujki dymu) i trwa montaż gniazd na suficie właściwym.

Trwa szpachlowanie ścian (pod wstępne malowanie) – na I piętrze już ukończone. Po pierwszym malowaniu mają zostać instalowane grzejniki instalacji CO oraz sufity podwieszane.

Rozpoczęto przygotowania do montażu rolet zewnętrznych.

Podczas spotkania rozmawiano także o części bardzo przyjemnej, dla laika mniej technicznej, tj. aranżacji patio wewnątrz bryły szpitala. Miejsce to ma być przyjazne dla oka, z zielenią lub kwiatami.