Tradycyjnie, w przedświąteczny czas, starosta powiatu słupeckiego zaprasza uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki nauczania, a tym samym zdobyli stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczyste spotkanie odbyło się 15 grudnia w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupca a zorganizowane zostało przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu z kierownik Elżbietą Kordylewską na czele.
Przypomnijmy, iż pięcioro uczniów ze szkół, dla których powiat słupecki jest organem prowadzącym, zdobyło stypendia Prezesa Rady Ministrów. 16 października 2017r., jedna z uczennic – Aleksandra Kaźmierczak CKZiU w Strzałkowie, odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk ówczesnej Premier Beaty Szydło. Uczennica klasy III technikum architektury krajobrazu była jedną z pięcioosobowej delegacji województwa wielkopolskiego, która swój dyplom odebrała w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali także: Agnieszka Wolek uczennica kl. II LO Słupca, Daria Wstawska uczennica kl. II LO przy ZSP w Zagórowie, Jakub Zehner uczeń klasy II technikum ZSP w Zagórowie oraz Daniel Ligocki uczeń klasy III technikum ZSE w Słupcy.
Wymienieni uczniowie wraz z dyrektorami szkół przyjęli zaproszenie starosty słupeckiego Mariusza Rogi, który przekazał im serdeczne gratulacje i wyrazy uznania, dziękując młodym ludziom, że wybrali drogę nauki, rozwoju, zdobywania doświadczeń – w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat słupecki. Starosta gratulował uczniom wytrwałości w dążeniu do obranego celu, choć wielu rówieśników aż tak wysoko nie mierzy. Gratulował i dziękował nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom szkół oraz rodzicom, za stawianie właściwych wzorców, wszelką pomoc i życzliwość.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, przedświątecznej atmosferze, przy blasku świec i choice, dlatego też było doskonała okazją do przekazania świąteczno-noworocznych życzeń.
Stypendyści w nagrodę pojadą – już 20 grudnia, do Poznania, gdzie w Teatrze Wielkim obejrzą balet „Dziadek do orzechów”.
Raz jeszcze gratulujemy serdecznie!