Szanowni Państwo,

Od 2019 roku Ministerstwo Finansów wprowadziło nową usługę Twój e-PIT. W ramach tego rozwiązania zeznanie PIT-37 oraz PIT-38 zostały sporządzone automatycznie (na podstawie danych z PIT-11, PIT-8C itp. przekazywanych przez płatników) przez Krajową Administrację Skarbową. Gotowe wypełnione zeznanie jest dostępne dla podatnika od 15 lutego w serwisie podatki.gov.pl.

Tak przygotowany PIT  można:

  • zweryfikować i zaakceptować bez zmian,
  • poprawić (np. zmienić organizację pożytku publicznego),
  • uzupełnić o dane, których nie posiada urząd skarbowy (np. ulgi i odliczenia).

Twój e-PIT  można także odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.

Jeśli podatnik nie podejmie żadnego działania, ani też nie rozliczy się samodzielnie, przygotowane w systemie zeznanie z dniem 30 kwietnia 2019 r. uznane zostanie za zaakceptowane i przyjęte przez urząd skarbowy.

W załączeniu przekazujemy Państwu ulotkę wyjaśniającą, jak – krok po kroku – skorzystać z nowej usługi i rozliczyć PIT elektronicznie. Zależy nam na tym, by informacja ta dotarła do jak najszerszego grona osób, rozliczających się przez PIT-37 lub PIT-38, dlatego zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie jej wśród Państwa pracowników, np. poprzez listy mailingowe, newslettery, czy umieszczenie komunikatu w Państwa intranecie.

Ulotka_Twoj_e-PIT