Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann korzystając z obecności na uroczystości otwarcia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego SP ZOZ w Słupcy zobaczył jak posuwają się prace przy budowie ul. Sikorskiego w Słupcy. Przypomnijmy, iż ulica ta jest realizowana przy współudziale środków finansowych dwóch samorządów – miasta i powiatu słupeckiego oraz środków rządowych.

O realizowanej inwestycji mówił dyr. Powiatowego Zarządu Dróg w Słupcy Michał Klotschke. Modernizacja ulicy Sikorskiego trwa już od miesiąca. Obecnie – dokładnie 10 września, wylana została pierwsza warstwa asfaltu. „Nowa” ulica zyska więcej miejsc parkingowych oraz chodniki. Zakończona zostanie rondem z ul. Kopernika. Dyrektor Klotschke podkreślił dobrą współpracę z wykonawcą, a co za tym idzie możliwy szybszy termin zakończenia prac.

Wojewoda wielkopolski, wraz ze starostą i  burmistrzem Michałem Pyrzykiem, oglądał postępy prac w powstającej krytej pływalni w Słupcy, jak również rozmawiano o mających powstać w niedługim czasie miejskich ulicach: Stefana Batorego, Przemysła II, Władysława Łokietka i Jana Kazimierza, na których realizację miasto pozyskało 2 miliony 436 tysięcy złotych (70% kosztów) z Funduszu Dróg Samorządowych.