W niedzielę, 13 grudnia 2020 r. dotarła do nas smutna wiadomość – zmarł Janusz Nowacki – właściciel firmy Pepero-Polo z Ciążenia – przegrał walkę z chorobą nowotworową. Rodzinie, znajomym, współpracownikom składamy szczere kondolencje, niesiemy słowa otuchy w ten trudny czas.

Janusza Nowackiego poznaliśmy podczas wizytacji do plebiscytu przedsiębiorców naszego regionu „Słupecki Laur Gospodarczy” – został nominowany do tego wyróżnienia w 2018 r.

Przypominamy ówczesny opis jego firmy:

Firma „Pepero-Polo” została założona w 1995 r. jako przedstawicielstwo niemieckiej firmy handlowej, zajmującej się – najpierw mrożonymi warzywami a później warzywami suszonymi. Działalność „Pepero-Polo” – firmy powstałej na bazie rodzinnego gospodarstwa w Ciążeniu, skupia się na przetwórstwie (rozdrabnianiu) i eksporcie warzyw suszonych gorącym powietrzem. Obok głównego produktu – suszonej marchwi, w ofercie firmy znajduje się większość suszonych warzyw korzeniowych i liściastych uprawianych w Polsce. Obecnie lista produktów obejmuje granulaty i mączkę z marchwi, pasternaka, buraka czerwonego, korzenia pietruszki i selera, płatki białej kapusty i pora, granulat ziemniaków i natki pietruszki oraz „igiełki” kopru. Głównym polem działania firmy jest handel hurtowy suszonymi warzywami. Klientami są najwięksi producenci żywności przetworzonej, mieszanek przyprawowych oraz posypek do potraw – produktów przeznaczonych na rynek detaliczny. Firma „Pepero-Polo” posiada możliwości przetwarzania, magazynowania oraz dystrybucji tysięcy ton suszonych produktów rocznie, utrzymując przy tym wysokie standardy jakościowe wymagana przez klientów. Produkty trafiają na rynki całego świata – na wszystkie kontynenty (poza Antarktydą) dotarły suszone warzywa z Ciążenia. Głównymi odbiorcami są kraje Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych oraz Kanady – suszone warzywa kupują uznani i wymagający producenci wyrobów przetwórstwa spożywczego znanych marek.

Janusz Nowacki całym sercem zaangażowany był w działalność i rozwój firmy, rozsławiając powiat słupecki na arenie międzynarodowej.

” … nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych …”