Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie może poszczycić się nowoczesną cyfrową pracownią do nauki języków obcych. Innowacyjna pracownia, która liczy aż 24 stanowiska została wyposażona w system Multicolab, który umożliwia realizację ambitnych programów metodycznych z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii dedykowanych dla sektora edukacyjnego.

Ten funkcjonalny system wspomaga naukę języków obcych i sprawia, że jest ona nie tylko przyjemna, ale i bardziej efektywna. W zagórowskiej szkole zarówno uczniowie liceum jak i technikum realizują naukę języków obcych na poziomie rozszerzonym, aby jeszcze bardziej podnieść i tak już wysoką jakość nauczania tych przedmiotów dyrekcja szkoły zdecydowała się całą nagrodę finansową przeznaczyć na ten właśnie cel.

Zakup pracowni językowej został sfinansowany dzięki nagrodzie pieniężnej, którą otrzymała szkoła  wraz z tytułem Laureata Konkursu Wielkopolskiej Szkoły Roku 2018 nadanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.