29 września odbyło się spotkanie Starosty Słupeckiego Jacka Bartkowiaka z Wójtami i Burmistrzami Gmin Powiatu Słupeckiego w  sprawie  organizacji publicznego transportu zbiorowego w 2021 r.

Starosta wyraził wolę kontynuacji współpracy w obszarze transportu w dotychczasowej formie. Oznacza to, że Powiat będzie organizatorem transportu publicznego na tym terenie, zaś PKS Konin pozostanie operatorem. Pozostaną również aktualne dotychczasowe zasady finansowania kosztów transportu, na które składają się dotacje z gmin i powiatu oraz dopłata pozyskana przez organizatora od wojewody wielkopolskiego z rządowego  Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Starosta poprosił włodarzy gmin o przekazanie dodatkowych środków  na wydatki administracyjno – marketingowe związane z transportem publicznym.

Kierownik Wydziału Spraw Społecznych Andrzej Grzeszczak odniósł się do  szczegółowych kwestii organizacji transportu m.in: możliwości korekty kursów w miarę potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców. Takim przykładem jest uruchomienie od września br. kursu do miejscowości Staw II. Planowane jest również we współpracy z Burmistrzem Słupcy i PKS w Koninie wyznaczenie przystanków i połączeń autobusowych w okolice szpitala powiatowego i przychodni w Słupcy co ułatwi dostęp mieszkańcom  do placówek służby zdrowia.

Na pytania i wątpliwości odpowiadała Pani Katarzyna Rosiak, Kierownik ds. transportu PKS w Koninie. Potwierdziła również, że nadal kontynuujemy ,,Bilet za złotówkę dla Seniora”. Wprowadzona została zamówiona przez starostę E – karta zastępująca tradycyjny  bilet miesięczny dla uczniów i pracowników, jej trwałość to okres 10 lat. PKS planuje wprowadzenie pojazdów niskopodłogowych co ułatwi podróżowanie osobom starszym i niepełnosprawnym.

W dalszej części spotkania obecni zapoznali się o możliwościami współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. O możliwości kredytowanego przez państwo taniego budownictwa opowiedział wiceprezes KZN Pan Jarosław Pucek.