Druhny i druhowie z OSP Lądek w minioną sobotę (16.07.) wyjechali do Słowenii, aby wziąć udział w Olimpiadzie Sportowo – Pożarniczej wg regulaminu CTIF.
 
W wydarzeniu uczestniczą zawodnicy reprezentujący związki pożarnicze krajów członkowskich CTIF z około 30 państw całego świata. W tym roku olimpiada odbywa się w Celje w Słowenii, w dniach 17-24.07.2022.
Powiat słupecki reprezentują drużyny OSP Lądek, których wyjazd możliwy jest m.in. dzięki dotacji otrzymanej od powiatu w wysokości 7 tys. zł.
 
W ubiegły czwartek (14.07.) w starostwie odbyło się pożegnalne spotkanie z częścią lądkowskich zawodniczek i zawodników. Starostowie Jacek Bartkowiak i Czesław Dykszak przekazali naszej olimpijskiej reprezentacji powiatowe gadżety, w tym dedykowane okulary z logo powiatu i OSP Lądek.
W spotkaniu wzięli udział: Eugeniusz Wrzesiński, prezes OSP Lądek, bryg. Zbigniew Rzemyszkiewicz, Komendant Powiatowy PSP w Słupcy oraz zawodniczki i zawodnicy, którzy jadą na olimpiadę: Żaneta Górczyńska, Anna Pawela i Jerzy Orchowski.
 
Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów