Pracujesz, mieszkasz lub uczysz się w Wielkopolsce Wschodniej? Nie pozwól, aby decyzje o rozwoju twojego regionu zapadały bez Ciebie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wielkopolski Wschodniej oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Obywatelskim Wysłuchaniu Publicznym dotyczącym przyszłości rozwoju Wielkopolski Wschodniej. Państwa głos jest kluczowy dla sukcesu transformacji regionu.

Wysłuchanie odbędzie się 27 stycznia 2022 r. i będzie miało formę wydarzenia on-line w godz. 10.00-14.00. Wysłuchanie jest okazją do zaprezentowania opinii przedstawicieli różnych środowisk oraz mieszkanek i mieszkańców regionu na temat przyszłości Wielkopolski Wschodniej.

“Każda opinia przedstawiona podczas wysłuchania publicznego jest istotna i stanowi cenną informację zwrotną od mieszkańców, którzy są najważniejszymi uczestnikami procesu sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej” – mówi Magdalena Bartecka z Polskiej Zielonej Sieci, współorganizatora Obywatelskiego Wysłuchania Publicznego.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 25.01.2022 do godz. 18.00.

W Wysłuchaniu można wziąć udział jako “Mówca”, wyrażając krótko swoją opinię lub jako “Widz”, biorąc udział bez zabierania głosu. Do przygotowania swojej wypowiedzi jako “Mówca”, można skorzystać z określonych dokumentów strategicznych powstałych w regionie, ale nie jest to niezbędne. Można również przygotować swoją wypowiedź na bazie własnej wiedzy i doświadczenia.

W Wysłuchaniu wezmą także udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, odpowiedzialni za proces sprawiedliwej transformacji i stworzenia wieloletniej strategii rozwoju subregionu.

Więcej o Wysłuchaniu: http://sprawiedliwa-transformacja.pl/wysluchanie-wielkopolska-wschodnia/

Warto przeczytać, jakie atuty i kierunki rozwoju regionu będą brane pod uwagę.

Tydzień przed wydarzeniem, udostępniona zostanie “Diagnoza strategiczna

Wielkopolski Wschodnie.  Będzie ona dokładnym opisem sytuacji społeczno-

gospodarczej regionu i pomoże w wyborze celów oraz nowych kierunków rozwoju.

Oprócz tego dostępne są już dwa inne dokumenty – rządowy i regionalny – które mogą służyć jako źródła inspiracji do formułowania własnych pomysłów. Z nich również dowiesz się, czym dokładnie jest “sprawiedliwa transformacja”.

Zapisz się, wysłuchaj i wyraź swoją opinię. Twój region Cię potrzebuje!

Wydarzenie organizowane jest przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w partnerstwie z ARR Transformacja Sp. z o.o., Agencją Rozwoju Regionalnego S.A w Koninie, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych i Instytutem Zielonej Przyszłości.