Hala sportowa Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy w dalszym ciągu służy za dom dla 23 osób, które z powodu wojennej pożogi na Ukrainie musiały szukać schronienia w naszym kraju. W obiekcie zamieszkują matki z dziećmi w różnym wieku.

Uchodźczynie odwiedził dziś (12.07.) starosta Jacek Bartkowiak wspólnie z asystentką ministra Zbigniewa Hoffmanna – Faustyną Bolewską oraz Joanną Lachowicz, dyrektor biura poselskiego ministra. Panie przywiozły kilka kartonów darów, w tym produkty żywnościowe dla przebywających w hali matek i dzieci.

Schronienie jakie powiat słupecki zapewnia uchodźcom ma charakter tymczasowy, po zakończeniu okresu wakacyjnego sala sportowa ponownie zostanie oddana uczniom, a osoby w niej zakwaterowane zostaną, najprawdopodobniej, przeniesione do okolicznych ośrodków wypoczynkowych, które z kolei opustoszeją z początkiem roku szkolnego.

Warunki, w jakich mieszkają obecnie uchodźczynie z dziećmi są wprawdzie trudne, ale zapewniają dach nad głową i elementarne bezpieczeństwo. O aprowizację i inne potrzeby troszczy się Rafał Chmiel z Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Słupcy oraz wolontariusze, którzy nie zapominają o niesieniu pomocy. Regularnie gości z Ukrainy odwiedza i wspiera również starosta Jacek Bartkowiak.