Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią do gminy Strzałkowo i Powidz z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

500 tys. zł dotacji dla gminy Strzałkowo pozwoli na budowę wielofunkcyjnej sali wiejskiej w Skarboszewie, która wyposażona będzie w szerokopasmowy internet, panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED. Z obiektu jednocześnie będzie mogło korzystać ok. 30 osób.

W Chrabinie w gm. Powidz, władze chcą zakupić świetlicę kontenerową z instalacją OZE, pobudować  boiska do piłki siatkowej plażowej oraz wielofunkcyjne. Projekt ma zapewnić mieszkańcom miejscowości dostęp do usług kulturalnych oraz możliwość efektywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Dofinansowanie RFIL do przedsięwzięcia wynosi 200 tys. zł.