Dzień Romantyzmu Polskiego organizowany dziś przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów to z jednej strony konkurs recytatorski na najwyższym poziomie, z drugiej – prawdziwa uczta kulturalno-naukowa.
Starosta Jacek Bartkowiak był fundatorem nagród dla laureatów konkursu, a później – przekazał piłkę podpisaną przez zawodników mistrzowskiego sezonu 2021/2022 Lech Poznań Szymonowi Goślińskiemu – młodemu wirtuozowi (i kibicowi Kolejorza), który swą wyśmienitą grą uświetnił konkurs recytatorski. Po minikoncercie wielkiego wirtuoza, wysłuchaliśmy wykładu prof. Jerzego Borowczyka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gratulujemy dyrektor biblioteki pani Katarzynie Nowickiej zorganizowania wydarzenia o dużym znaczeniu kulturalnym i naukowym.