Mamy przyjemność poinformować, że przyszłoroczna – XIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie odbędzie się 3-4 czerwca 2023 pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

To wyróżnienie jest szczególnie ważne dla nas – jako organizatorów wydarzenia, w momencie gdy rozpoczęliśmy pracę nad formułą przyszłorocznego Festiwalu. Ustalamy właśnie szczegóły dotyczące programu, zastanawiamy się nad tematyką przewodnią i planujemy – co zmienić, by festiwal się rozwijał, nie zatracając przy tym swojego głównego przesłania – historycznej edukacji. Przyszłoroczna edycja z pewnością przyciągnie nie tylko stałych bywalców, ale i nowe grupy odbiorców. 
Serdecznie dziękujemy naszym partnerom za ogrom prac włożonych w Festiwal przez dotychczasowe osiemnaście lat jego trwania. Dziękujemy także Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dostrzeżenie roli rozwoju kultury i edukacji tego największego wydarzenia organizowanego przez nasz Powiat Słupecki.
Organizatorami XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie są: Powiat Słupecki, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie i Gmina Lądek.

Decyzja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: MKiDN