Powiat otrzymał na ten cel prawie 11 mln złotych dotacji i 0,5 mln pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
Pandemia nieco pokrzyżowała pierwotne plany wg których wszystkie prace mające skutkować zmniejszeniem zużycia energii o ok. 70% (72,19% dla budynku głównego oraz 69,69% dla pawilonu płucnego) miały zakończyć się do grudnia 2020 roku. Jeszcze przed przekształceniem słupeckiego szpitala w covidowy udało się wybrać Inżyniera Kontraktu dla przedmiotowej inwestycji. Została nim Agencja Inwestycyjna Terra Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa z Poznania.
 
W tym roku zorganizowano przetarg na wykonanie samych robót budowlanych. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm AJ PRO SP. Z O. O. (LIDER) ORAZ PHU JBM MICHAŁ
RADOJEWSKI (CZŁONEK) z Plewisk (gm. Komorniki, koło Poznania) na kwotę 13 950 900,05 zł. Całość prac winna zostać wykonana do końca października.
 
W pierwszej kolejności zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna i nastąpi zgłoszenie do zakładu energetycznego. W najbliższym czasie wystartuje też wymiana okien. Powinno to być wykonywane relatywnie szybko – dziennie wymiana okien przynajmniej w 6 pomieszczeniach, tak, by możliwe było zachowanie warunków pracy na czynnym przez cały czas obiekcie. Wśród prac wykonywanych w najbliższych tygodniach są także związane z instalacją i uruchomieniem pomp ciepła w istniejących i czynnych centralach wentylacyjnych.
 
tekst: https://www.facebook.com/slupca.konkretnie/