Huczną fetę powitalną zgotowali wczoraj (08.09.) uczniowie, nauczyciele i samorządowcy gminy Ostrowite oraz władze powiatu, powracającemu z Siatkarskich Mistrzostw Świata U19  z Teheranu – Kacprowi Ratajewskiemu.

Były wychowanek UKS MOS Ostrowite oraz absolwent tutejszej szkoły podstawowej i gimnazjum wywalczył z drużyną złoty medal po wygraniu wszystkich spotkań, w trakcie których Polska straciła tylko jednego seta.

Uroczyste powitanie młodego sportowca odbyło się w hali sportowej ostrowickiej szkoły, gdzie został przyjęty z oprawą godną mistrza świata. Wśród burzy oklasków i dźwiękach przeboju „We are the champions”, Kacpra witali licznie zgromadzeni uczniowie placówki, nauczyciele, przedstawiciele Gminy Ostrowite z wójtem Mateuszem Wojciechowskim oraz Starosta Powiatu Słupeckiego Jacek Bartkowiak. Obecni byli również rodzice, rodzeństwo i babcia siatkarza.

Podczas laudacji Paweł Kolan, jeden z trenerów wspominał początkowe etapy kariery Kacpra:

„(…) Swoją przygodę z siatkówką zaczął jak większość siatkarzy UKS MOS Czarnych Ostrowite w klasie czwartej szkoły podstawowej, oczywiście od mini siatkówki. Następnie występował w barwach tegoż Klubu w kategorii młodzika i kadeta, a ze względu na możliwości rozwojowe trenował również z miejscowymi seniorami. Oczywiście reprezentował szkoły do których uczęszczał, grając w rozgrywkach halowych i plażowych, zdobywając przy okazji tytuły mistrza powiatu. Trzeba w tym miejscu dodać, że niebagatelne znaczenie miał fakt, że zajęcia treningowe w których uczestniczył Kacper (oraz wszyscy ówcześni siatkarze w Ostrowitem) były finansowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy (dzięki przychylności ówczesnego dyrektora tej instytucji pana Dariusza Mielcarka). Zresztą ta instytucja od zawsze wspierała naszą siatkówkę, za co serdeczne podziękowanie składam pod adresem obecnego dyrektora pana Wojciecha Henke (…).

Obecnie Kacper Ratajewski kontynuuje naukę w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Jest zawodnikiem SMS Joker Piła wypożyczonym do KS METRO Warszawa, z którym zajął V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i jednocześnie był podstawowym zawodnikiem drużyny SMS Spała występującej w II lidze seniorów. Od nowego sezonu drużynę można będzie oglądać w rozgrywkach I ligi siatkarzy.

Za osiągnięcia sportowe zawodnik został uhonorowany na szczeblu powiatu słupeckiego, tytułem SPORTOWCA ROKU 2020.