Tradycją Domu dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie są corocznie organizowane przedświąteczne spotkania, w których uczestniczą bliscy dzieci oraz liczni goście.

Zaproszenie na tę szczególną uroczystość przyjął starosta Mariusz Roga, wójt Gminy Ostrowite Henryk Tylman wraz z przewodniczącym Rady Marek Nowakowski oraz inni Przyjaciele kosewskiego Domu Dziecka: przedstawiciele Fundacji i Stowarzyszeń, osoby prywatne niosące pomoc i wsparcie placówce.

Głównym punktem spotkania był wystawiony spektakl (obszerne fragmenty), psychodrama zatytułowana „1+1=3”, który powstał na podstawie doświadczeń terapeutycznych wychowanków Domu dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie. Jest to opowieść o poszukiwaniu bezpiecznego miejsca – domu. Dzięki poszukiwaniom tego szczególnego skarbu młodzi ludzie odnajdują siebie samych, poznają się lepiej, potrafią współpracować, wyzbywają się lęków.

Wcześniej, 17 grudnia, spektakl ten został wystawiony na deskach Sceny Wspólnej – Łejery w Poznaniu. Na premierze tego przedstawienia był obecny starosta Mariusz Roga. Doroczne spotkanie było okazją do złożenia życzeń, wspólnego świętowania przy wigilijnym stole, a także do spotkania ze św. Mikołajem, który przyszedł w workiem pełnym prezentów.