Dziś (18.05.) ruszyły zapisy do jednych z najbardziej prestiżowych zawodów wędkarskich w Polsce SZCZUPAK CUP MORAN POWIDZ, których współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Słupcy.

VII edycja imprezy odbywać będzie się pod hasłem „Jeziora – narodowa duma Polaków”. Ideą sentencji jest promowanie i uświadamianie wśród społeczeństwa roli polskich jezior w ekosystemie oraz znaczenia ich bogactwa fauny i flory.

Zawody zaplanowano w dniach 17 – 20 czerwca 2021 r., w ich ramach odbędzie się konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich SIELAWA CUP MORAN POWIDZ.

Patronat honorowy objęło Państwowe Gospodarstwo Wodne WODY POLSKIE, partnerem medialnym będzie Polsat News. Ponadto w gronie patronów medialnych znalazła się Akademia Wędkarstwa KOLENDOWICZ, Agencja Wizerunku i Kurier Słupecki. Organizatorem i gospodarzem jest Hotel Moran, a współorganizatorami Powiat Słupecki, portal Wędkarski Powidz oraz Powidzkie Gospodarstwo Rybackie „Barakuda”. Partnerem wydarzenia został PROGRAM „CZYSTA POLSKA”.