W miniony weekend (26-27.06.2021) rozegrane zostały na jeziorze Powidzkim, w Kosewie, XX Regaty „Na Powitanie Wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego w cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych – już po raz siedemnasty. W regatach wystartowało ponad 40 załóg z całego kraju.

Organizatorami regat byli: Starostwo Powiatowe w Słupcy, Stowarzyszenie „Z Wiatrem i pod Wiatr”, Puchar Polski Jachtów Kabinowych Stowarzyszenie, Związek Klas T, Grand Prix Jeziora Powidzkiego – Grupa Partner oraz Ośrodek Wypoczynkowo-Żeglarski HORN w Kosewie.

Regaty zostały rozegrane w klasach: T1, T2, T3, Omega Standard, Trias, Katamaran, Czarter oraz w Grupie Open. Podczas dwudniowych regat rozegrano 6 wyścigów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a załogi sklasyfikowane na miejscach I-III statuetki i medale. Ponadto wśród załóg rozlosowane zostały nagrody rzeczowe od sponsorów. Nad prawidłowym przebiegiem wyścigów czuwała komisja sędziowska z sędzią głównym na czele – Krzysztofem Witczakiem. Komandorem regat był Jacek Smuszkiewicz. Gościem specjalnym regat był prezes Stowarzyszenia Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego – Jarosław Bazylko.

Puchar Starosty Słupeckiego zdobyła załoga jachtu Black&White w składzie: Mirosław Sztuba, Krzysztof Palacz i Dawid Garguliński. Załoga ta uzyskała najlepszy wynik punktowy w klasach T. Puchar wręczył załodze starosta Jacek Bartkowiak.

Pogoda żaglarzom dopisała. Było bezpiecznie, bez wywrotek i większych kolizji na wodzie. Cieszymy się, że dobra atmosfera regat, które odbywają się na jeziorze Powidzkim przyciąga, każdego roku, żeglarzy z całego kraju. Miniony rok, który upłynął pod znakiem pandemii uniemożliwił nam organizację regat. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja już się nam nie powtórzy i za rok znowu spotkamy się na regatach rozpoczynających wakacje.

Dziękujemy za wszelką pomoc przy organizacji i przebiegu regat Stowarzyszeniu „Z Wiatrem i pod wiatr”, bosmanowi Jurkowi Górczyńskiemu oraz kolegom z Grand Prix Jeziora Powidzkiego – Grupy Partner.

Wyniki, których nie ma w tabelach poniżej:

Klasa Omega: I m. Krzysztof Budek – na jachcie Wariot2; II m. Michał Smuszkiewicz – na jachcie Paczka z Rusiborza; III m. Kacper Gębicki – na jachcie Ślesin.

Klasa Trias: I m. Marcin Wróblewski – na jacie Luźne Wanty; II m. Paweł Brona – na jachcie Windbrandt; III m. Paweł Grzeszczyk – na jachcie G248.